Ark: Survival Ascended Güncellemesi, Reaksiyonların Akabinde Fiyat Yükseltti

Hatırlarsanız şimdi geçtiğimiz haftalarda sizlerle Ark: Survival Evolved’un yeni güncellemesinin kıssasını paylaşmıştık. Studio Wildcard’ın CEO’su Jeremy Stieglitz, attığı tweet ile bu güncellemenin fiyatsız olacağını söz etmişti. Ancak DLC’nin yalnızca 50 dolarlık bir paket ile erişilebiliyor olması oyuncuları bir epey sinirlendirmişti.

Bu yansıların arından Studio Wildcard’ın geri adım atması beklense de, stüdyodan epey enteresan bir atılım geldi. Ark 2 ve Ark: Survival Ascended isimli içerikleri içeren paketin fiyatı, 50 dolar olacaktı. Ama stüdyo DLC paketini büsbütün farklı bir halde ve 60 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunacak. Bu da yansıların çığ üzere artmasına neden oldu.

  • ‘Ücretsiz’ Ark: Survival Evolved Güncellemesinin Fiyatsız Olmadığı Ortaya Çıktı

Studio Wildcard, yaptığı açıklamada bu projenin beklediklerinden kapsamlı olduğunu tabir ediyor. UE5 güncellemesinin birinci planlarında, oyunun Switch versiyonunun grafik limitlerini kaldırarak PC’ye taşınması varmış. Ama şu anda geliştirici UE5 teknolojisini sonuna kadar kullanabileceği bir işe imza atmak istiyor. Bu nedenle de oyun doruktan tırnağa yenilenecek.

Elbette stüdyonun “bedava güncelleme” tabirlerine de açıklaması var. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemediklerini belirten Studio Wildcard yetkilileri, o devirden beri planlarının değiştiğinin altını bir sefer daha çiziyor.

Biz de kararı okuyucularımıza bırakıyoruz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)