Bungie, Destiny Sızıntılarını Yapan Kişiyi Tespit Ettiklerini Açıkladı

Bungie’nin savaş açtığı tek kitle Destiny hilecileri değil, uzun vakittir bir de Destiny 2’den zımnî bilgiler sızdıran bir şahsın peşindeydi stüdyo. Gelen son açıklamalara nazaran Bungie bu şahsın kim olduğunu tespit etti ve elindeki ispatlara dayanarak da bu tespitin kesin olduğu tezinde.

Stüdyonun attı tweette “video kayıtları, doğrulanmış iletiler ve vakit içinde birebir kişinin Topluluk Doruklarından birkaç yıla yayılan bâtın bilgileri paylaştığını doğrulayan bir model gösteren imgeler de dahil olmak üzere reddedilemez delillere ulaştıkları” belirtiliyor. Ayrıyeten “bu bilgiyi öğrendiğimiz için büyük hayal kırıklığına uğradık, bu bireyle işlerin farklı halde ilerlemiş olmasını dilerdik. Bu hareketleri hafife almıyoruz ve kararımıza güveniyoruz.” da denmiş.

“Bu bahisteki son açıklamamızdır” diye de eklemiş Bungie.

Peki fakat Bungie kimi kastediyor? Bu kişinin tanınan Destiny yayıncısı Ekuegan olduğu, Ekuegan’ın bir Discord kanalında saklı bilgiler paylaşmasıyla Bungie’nin radarına takıldığı söyleniyor.Her ne kadar Bungie isim söylemiyor olsa da Ekuegan Forbes’a verdiği röportajda Bungie’nin sızıntıları yapanın kendisi olduğunu düşündüğünü lakin kendisinin saf olduğunu söylemiş.

Kanıtlar ortasında Ekuegan’ın masaüstünü gösteren de görseller bulunması Bungie’nin kararında tesirli. Fakat Ekuegan da “bildiğim tek şey Bungie’nin dev bir yanılgı yaptığı ve ismimi paka çıkaracağım. Bunun üstünde çalışıyorum.” diyor.

Bungie bu kadar kesin konuştuğuna nazaran bu sürecin devamında neler göreceğiz, takipteyiz bakalım.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)