C. Ronaldo’nun FIFA 23 Reyting Puanı Düşürüldü

Dünyanın en ünlü futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo, geçtiğimiz günlerde resmi olarak Suudi Arabistan’ın Al-Nassr futbol kulübüne transfer oldu. Manchester United ve ve Portekiz ulusal ekibiyle sergilediği performansın akabinde Al-Nassr için seçkin seviyede futbolu bıraktı. 200 milyon Euro’ya varan bir kontratla Suudi Arabistan’a giden C. Ronaldo, daha Al-Nassr’da maça çıkmadan FIFA 23’ün azizliğine uğradı. 

Ünlü oyuncu’nun FIFA 23’te reytingi 90 puanken Dünya Kupası’ndaki makus performansı ve Suudi Pro Ligi’ne gitmesinin akabinde 88’e geriledi. 

C. Ronaldo’nun kimi özellikleri düşürüldü.

C. Ronaldo’nun genel reytingi şu anda 88. FIFA 23’ün birinci çıktığı Eylül ayından 2 puan daha az. Lakin bundan daha değerlisi Ronaldo’nun birtakım spesifik özelliklerinin bir oldukça düşürülmüş olması. Örneğin top sürme 84’ken 3 puan düşürülerek 81’e indirildi. 37 yaşındaki oyuncunun dayanıklılığı ise 74’ten 70’e düşürüldü.

Messi’de ise rastgele bir azalma yok.

Yıllar boyunca her vakit Messi ve C. Ronaldo ortasında bir rekabet vardı. Birbirine yakın istatistikleriyle daima birbirlerini zorlayan bu iki ismin FIFA serisine nazaran ortasındaki fark açılmış oldu. Zira Messi’nin FIFA 23 reytingi 91 olarak kaldı. Messi’nin Dünya Kupası’nda sergilediği performans düşünülürse bu reytingde kalmasının şaşılacak bir durum olmadığını görüyoruz.

C. Ronaldo’nun reytinginde düşüş olması gerçek bir karar mı?

Elbette C. Ronaldo hayranları için bunu duymak üzücü. Ancak C. Ronaldo 37 yaşında ve yaşına nazaran hala çok argümanlı bir reyting puanına sahip.(Messi şimdi 35 yaşında) Elbette bu puan düşüşünün tam olarak ne için kaynaklandığı bilinmiyor. 

Ronaldo, Dünya Kupası’nda beklentilerin altında bir performans sergilemişti. Tahminen de bu puan düşüşü sadece Dünya Kupası’nı da kapsıyor olabilir. Yani Ronaldo Al-Nassr’da forma giymeye başladığında yine reyting puanında düşüş görebiliriz.

Elbette bu C. Ronaldo için bir son olmayabilir.

Kendi hudutlarını zorlamasıyla bilinen ünlü oyuncu için Al-Nassr’a gitmek bir son olmayabilir. Burada sergileyeceği performansla yeniden Avrupa’ya dönebilir ve birkaç yıl daha yüksek seviyede futbol oynayabilir.

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
5 (1 Oy)