Company of Heroes 3 Konsollara Geliyor: İşte Çıkış Tarihi

Company of Heroes serisi, strateji oyunları ortasında kendine mahsus bir yere sahip. İkinci Dünya Savaşı’nın farklı cephelerinde geçen oyunlar, hem aksiyon hem de taktik gerektiren savaş sahneleriyle oyuncuları kendine bağlıyor. Serinin son oyunu olan Company of Heroes 3 Akdeniz bölgesinde geçiyor ve yeni mekanikler, fraksiyonlar ve haritalar sunuyor.

Company of Heroes 3, PC için 23 Şubat 2023’te çıktı ve eleştirmenlerden yüksek puanlar aldı. Oyunun grafikleri, sesleri, oynanışı ve öyküsü övgüyle karşılandı. Oyunun imalcisi Relic Entertainment ise, oyunu daha fazla oyuncuya ulaştırmak için konsol sürümü üzerinde çalıştığını resmen duyurdu.

Company of Heroes 3, 30 Mayıs 2023 tarihinde konsollara geliyor, pekala konsol sürümünde neler var?

Company of Heroes 3’ün konsol sürümü, PC sürümüyle tıpkı içeriği sunacak. Oyunda iki farklı tek oyunculu modu bulunuyor. Bunlardan birincisi, Akdeniz’deki savaşları bahis alan Dinamik Kıssa Haritası modu. Bu modda, oyuncular hem gerçek vakitli savaşlara katılıyor hem de bir general olarak genel stratejiyi belirliyor. Her kararın sonucu değiştirdiği bu modda, her oynayış farklı bir tecrübe sunuyor.

Diğer tek oyunculu modu ise Hikaye Odaklı modu. Bu modda, oyuncular belli karakterlerin gözünden savaşın dramatik taraflarına şahit oluyor. Oyunda dört farklı fraksiyon bulunuyor: Müttefikler, Mihver Güçleri, İtalyan Direnişi ve Memleketler arası Savaş Kümeleri. Her fraksiyonun kendine has üniteleri, yetenekleri ve oynanış stili var. Oyuncular istedikleri fraksiyonu seçerek hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlarda savaşabiliyor.

Oynanış tarafında ise doğal ki de konsol için özelleştirmeler mevcut. Bunlardan en çok dikkat çekeni, geliştiricilerin ‘Tam Taktiksel Durdurma’ ismini verdiği özellik. Bu özellik ile konsol oyuncuları, oyun akarken kritik kararları süratle vermek zorunda kalmak yerine taktiksel durdurmayı etkinleşitrerek değerli kararlarını o an verebilecekler, fakat oyun artta akmayacak.

Company of Heroes 3’ün konsol sürümü için geri sayım başladı. Oyunun PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına geleceği tarih 30 Mayıs 2023 olarak açıklandı.  

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)