Dark and Darker’ı Fortnite’ta Oynayabileceksiniz

Dark and Darker hala Steam’e geri dönebilmiş değil. Nexon ile ortalarında yaşanan çekişmeyi ve bu garip telif davasını daha evvel sizlerle ayrıntılı formda paylaşmıştık. Ama birtakım oyuncular, oyunu Fortnite’a taşıyarak kendisine ikinci bir talih vermek istiyor.

İngiliz bir yazılım mühendisi, Fortnite Creative subreddit’inde paylaştığı projesi ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Bir müddettir işsiz kalan bu mühendis dostumuz, kendi çapında eğlenmek ismine Dark and Darker haritasını Fortnite’a taşımaya karar vermiş. Ancak proje gün geçtikçe büyümüş.

Ocak ayında başlayan macerada Unreal Engine 5 motorunun da büyük değer taşıdığını belirtiyor geliştirici. Bilhassa 22 Mart’ta Fortnite için gelen Unreal Editor (UEFN) sistemi sayesinde proje bir anda sürat kazanmış. Hatta bu sayede Dark and Darker gibisi mekaniklerin kullanılması çok daha mümkün hale gelmiş. Fermelon kullanıcı ismini kullanan mühendis, projenin son halini subreddit üzerinden paylaştı.

Fermelon’un “kendi çapında eğlenmek” için başladığı bu proje şu anda önemli manada ilgi toplamış durumda. Geliştirici, projeyi kesinlikle bitirmek istediğini de söylüyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)