Diablo 4’ün Üretimi Tamamlandı, Oyun Artık Gold Statüsünde!

Eskiden ‘gone gold’ terimini duymak bizi son derece heyecanlandırdı. Vaktinde şimdiki üzere 0. gün yamaları, erken erişimler, canlı servis oyunları yoktu malumunuz. Oyunların kutulu ve fizikî kopya olarak satıldığı devirlerde bir oyunun altın statüsüne ulaştığını öğrenmek demek, oyunun geliştirme sürecinin büsbütün tamamlandığı, oyunun olabilecek en üst düzeyde yanlışsız olduğuna kanaat getirildiği ve ana kopyanın diske basıldığı manasına geliyordu. Bu altın disk çoğaltılmak üzere tesislere gönderilir ve oyun çıkışa hazır olurdu.

Günümüzde de birtakım oyunlar için bu heyecanı sürdürüyoruz olağan, o yüzden Blizzard’ın Diablo 4’ün bu kıymetli eşiği geçtiğini açıklaması geleneğin sürmesi açısından da değerli.

“Altın statüsüne ulaşmak, bu ikonik serinin yeni kuşak oyununu hazırlamak için son derece sıkı çalışan inanılmaz Diablo 4 takımı için çok değerli bir mihenk noktası” diyor Diablo genel müdürü Rod Fergusson. “Bu, 6 Haziran’daki çıkış gününe yanlışsız atılan somut ve manalı bir adım.”

“İster serinin tecrübeli oyuncuları ister birinci kere oyuna katılacak oyuncular olsun, herkesin oyunun tamamını deneyimlemesi için sabırsızlanıyoruz: inanılmaz kıssa anlatımına katılmak, karakter sınıflarını ve yetenek ağaçlarını denemek ve oyunun sonunun ve Sanctuary’nin karanlık dünyasının neler sunabileceğini keşfetmek.”

Diablo 4, kesin olarak 6 Haziran’da çıkacak. Oyunun Deluxe yahut Ultimate Edition versiyonlarını satın almış olanlar ise 4 gün evvelden erişim sağlayabilecek.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)