FIFA eSüper Lig Başlıyor: İşte Ayrıntılar

Türkiye’deki futbol ve oyun hayranlarının uzun müddettir dört gözle beklediği FIFA eSüper Lig, hakkında resmi açıklama nihayet geldi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenecek olan FIFA eSüperLig’in 15 Mart günü, yani önümüzdeki hafta çarşamba günü başlayacağı duyuruldu.

Dünyanın en tanınan futbol oyunu olan FIFA serisinin eylül ayında piyasaya sürülen FIFA 23 oyunu üzerinden oynanacak eSüper Lig’de 17 grup yer alacak. Ligde, geçtiğimiz ay yaşanan sarsıntılardan etkilenen Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK uzunluk göstermeyecek.

eSüperLig, iki etaptan oluşacak, kazanana 200 bin TL ödül verilecek

20 resmi FIFA liginden biri olacak eSüperLig, iki etapta düzenlenecek. Birinci evre, online olarak 24 maç günü üzerinden Üstün Lig fikstürüne nazaran oynanacak. İkinci kademede ise birinci 12’ye girmeyi başaran ekipler çevrim dışı play-off’larda gayret edecek.

Açıklamalara nazaran ligdeki her grup, en az bir koç ve iki esporcu ile temsil edilecek. Olağan dönem olarak da isimlendirilen birinci evre maçları, 1 vs 1 95 Gen modu üzerinden oynanacak. Play-off prestijiyle ise Ultimate Team modunu göreceğiz. Ligde oyuncu yaş sonunun 16 olacağını ekleyelim.

Ülkemizde birinci sefer resmi olarak düzenlenecek eSüperLig’in şampiyonu mayıs ayında düzenlenecek büyük finalle muhakkak olacak ve şampiyona 200 bin TL’lik para mükafatı verilecek. TFF’nin YouTube ve TFF1923 Twitch kanallarından canlı yayınlanacak maçlar sonucunda finalistler, FIFA Küresel Series’te ülkemizi teslim etme talihini elde edecek.

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
5 (1 Oy)