HBO Max, 7 Dönem Sürecek Bir Harry Potter Dizisi Planlıyor

HBO Max ile Warner Bros ortasında bir Harry Potter dizisi için görüşmelerin başladığı öne sürülüyor. Sinema serisine veda edeli 10 yıldan uzun bir müddet oldu, seriyi sonlandıran Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 2011 yılından yayınlanmıştı. Harry Potter üzere pahalı bir markanın yalnızca sinemalarla hudutlu kalmayacağı esasen iddia ediliyordu, işin içine HBO Max’ın girmiş olması ise hoş bir gelişme.

Bu görüşmelerin hangi evrede olduğuna dair söylenenler ise pek birbirini tutmuyor. Haberin özgün kaynağı olan Bloomberg kendi kaynaklarına dayanarak neredeyse muahede sağlandığını söylerken, IGN ise şimdi görüşmelerin devam ettiğini ve mutabakatın uzak olduğunu söylüyor. Lakin ortada bir gerçek var ki HBO Max ve Warner Bros, Harry Potter dizisi için kolları sıvamış durumda.

Peki lakin J.K. Rowling bu projeye ne kadar müdahil olacak? Bildiğiniz üzere Hogwarts Legacy oyunu Rowling sürece dahil olmamış olsa bile kimi kesitler tarafından önemli protestolarla karşılaştı, zira sonuçta buradan Rowling’in cebine telif girecekti.

Dizide de Rowling, “orijinal malzemeye sadık kalındığından emin olmak” için dizinin kreatif idare kısmında kelam sahibi olacak ancak dizinin yapımcılığını üstlenmeyeceği söyleniyor.

Dizinin yedi dönem sürmesi ve her dönemde bir kitabın bahis alınması da planlananlar ortasında.

Yalnız bir yandan da Daniel Radcliffe (Harry), Rupert Grint (Ron) ve Emma Watson (Hermione) canlandırdıkları karakterlerle o kadar özdeşleştiler ki yeni oyuncu seçimlerinin de nasıl olacağı yahut ne reaksiyonlar alacağı şimdiden büyük merak konusu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)