iPad Pro Modelleri İçin Yeni OLED Paneller Geliştiriliyor

Apple’ın şu sıralar kendisinden çok analistlerinin ve bilgi sızdırıcılarının lafları ortalıkta dönüyor. Apple’ın bundan 1 yıl sonra piyasaya çıkartacağı, 2024 model iPad Pro’lar hakkında değişik bir argüman ortaya atıldı.

Ortaya atılan argümana nazaran Apple, bu aygıtların ekran panellerini çoktan geliştirmeye başladı, lakin evvelki modellerden çok farklı bir cam geliştiriliyor.

İddiaya nazaran iPad Pro 2024 modelleri için OLED ekranlar geliştiriliyor, lakin gözetici ekran olmadığında epey kırılganlar

Ünlü bir Apple sızıntıcısı olan ShrimpApplePro, Apple’ın bir sonraki iPad Pro modelleriyle ilgili planlarını açığa çıkardı. Söylediğine nazaran geliştirilmekte olan dört prototip var ve tabletler 11 inç ve 13 inç ekran boyutuna sahip.

Sızıntının garip olan kısmı ise Apple’ın iPhone’da kullandığı birebir esnek OLED teknolojisini kullanmayacağı. Bunun yerine daha kırılgan olan bir versiyona, yani sert OLED ekranlara geçilecek. Bu ekranlar bölümde sıkça kullanılan ekranlar, hatta Google bile Pixel aygıtlarında kullanılıyor. Sık kullanılmasının sebebi, üretiminin çok ucuz olması.

Apple’ın bunun üstesinden nasıl geleceğini de daima birlikte göreceğiz. Birtakım iPhone’larda LCD ekran kullanmasına karşın bunu aşikâr bir standardın üstünde tutması, OLED ekranlı iPad’ler konusunda da hayli optimistik olmamıza imkân tanıyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)