Media Molecule Kurucularından Mark Healey Stüdyodan Ayrıldı

Bundan yaklaşık bir hafta evvel Media Molecule’den yapılan açıklamayla sonbahar aylarında Dreams macerasının sonuna geleceğimizi öğrenmiştik. Media Molecule yeni projelere odaklanmak için Dreams’e verdikleri takviyenin sonlanacağını açıklamıştı.

Bu haberin üzerinden kısa bir müddet geçmişken stüdyonun kurucularından Mark Healey’in Media Molecule’den ayrılacağını açıklaması başlarda soru işaretleri yarattı. Sanki Healey, Dreams konusunda grubun kalanıyla hemfikir değil mi?

Mark Healey yalnızca Media Molecule’ün kurucu ortağı değil, birebir vakitte Dreams’in de direktörü. “Media Molecule’ün doğumu ve gelişimiyle geçen 17 inanılmaz yılın akabinde yuvadan uçma vaktimin geldiğine karar verdim, bugün benim MM’deki son günüm. LittleBigPlanet’ten Dreams’e ve ötesine oynadığım rolden ve hakikaten kusursuz beşerlerle birlikte çalışmış olmaktan gurur duyuyorum” diyen Healey, kendisine yeni bir yol çizeceğini ve bu yolun onu nereye götüreceğini şimdi bilmediğini de eklemiş.

“Yeni başlangıçlara! Kalbini dinleyenler ve bilinmeyeni keşfedenlere – yo ho ho ve bir şişe rom – bir Korsan macerasına atılıyorum! Oyun yapmayla ilgili bir macera” diye tamamlamış kelamlarını.

Rom ve korsan göndermelerinin bir manası var mı, çok yakında öğreneceğimizi sanıyorum.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)