Six Days in Fallujah, Uzun Bir Ortadan Sonra Bir Defa Daha Ses Verdi

Geliştirilme süreci yılan kıssasına dönen oyunlardan birisi de Six Days in Fallujah. Birinci olarak 2009 yılında duyurulmuş, sonra sessiz sedasız rafa kaldırılmıştı. Ortadan yıllar geçti, 2021’de o raftan indirilip bir öteki takım tarafından geliştirilmeye başlandığını öğrendik. Bu süreçte de birtakım problemler kelam konusu olsa gerek, bir müddettir kendisinden haber alamıyorduk.

Bu sessizlik yavaş yavaş son buluyor diyebiliriz. Oyunun Youtube hesabına birkaç gün evvel liste dışı olarak 2 görüntü eklenmiş durumda.

Her iki görüntüde da baskın taktiklerinden örnekler sunuluyor. Birisinde binaya üst kattan girerken, başkasında takım üyelerinin başka noktalardan hücuma geçtiğini görüyoruz. Görüntülerin oyunun pre-alpha versiyonundan olduğu not düşülmüş, bu da bekleyiş sürecinin daha da uzayabileceğini düşündürüyor.

Normalde, 2021 yılında çıkış yapacağı söylenen oyun, 2022’nin son çeyreğine ertelenmişti; bu maksadı de tutturamadı. Bir müddettir ses seda çıkmayınca iptal edilmiş olabileceği düşünülüyordu, ancak bu yeni görüntülerle oyunun fişinin şimdi çekilmediğini gördük. Natürel hala bir çıkış tarihi yok elimizde. Önümüzdeki günlerde bir duyuru gelir, yeni bir çıkış tarihine kavuşur mu, bekleyip göreceğiz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)