The Sims 4’ün Oyuncu Sayısı 70 Milyonu Geçmiş

Electronic Arts’tan gelen açıklamaya nazaran The Sims 4 resmi olarak tüm seri tarihinin en çok oynanan oyunu olmayı başardı: The Sims 4’ün dünya çapındaki oyuncu sayısı 70 milyonu geçmiş!

Aslında bu söylediğimle birlikte yaşlandığınızı hissedeceksiniz lakin The Sims 4 çıkalı neredeyse 9 sene oluyor. Evet, koskoca 9 sene geçmiş. Bu kadar müddettir etkin biçimde oynanan, envai çeşit ek paketi çıkan bir oyunun da oyuncu sayısının tüm seriyi geride bırakması hayli anlaşılabilir bir durum. Oyuncuların The Sims 4’e hala büyük ilgi gösteriyor olması EA’in çok güzeline gidiyor olsa gerek.

Zaten oyunun muvaffakiyetinin sırlarından biri de Electronic Arts’ın durmaksızın yeni güncellemelerle oyunu canlı tutması oldu. Ayrıyeten yeniden çok sayıda mod, kullanıcıların yarattığı çok sayıda içerik de mevcut. Üstüne bir de Electronic Arts sonradan The Sims 4’ü fiyatsız hale getirince oyuncu sayısında tekrar bir patlama yaşandı.

  • The Sims’in Tersine Life By You’da Çıplaklık Olacak

Tabii bu başarıda The Sims 4’ün alanında rakipsiz olmasının da hissesi büyüktü fakat işler değişmek üzere. Bu yıl erken erişime girecek olan yeni ömür simülasyonu Life By You, The Sims serisinin en büyük rakibi olmaya hazırlanıyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)