Bakan Kasapoğlu Ramazan Bayramı’nı kutladı

Ramazan Bayramı’nın geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da bayram için ileti yayınladı.

Bakan Kasapoğlu paylaştığı bildirisinde, Ramazan ayını tamamlayarak bayrama kavuştuklarını belirterek, “Bayramlar, insan ömründe çok özel manalara sahiptir. Bayramlar, dostluğun, kardeşliğin güzel görünün pekiştiği günler olduğu üzere; kırılan gönüllerin onarılması, dargınlıkların ve küskünlüklerin ortadan kalkması için de bir vesiledir.” sözlerini kullandı.

Kasapoğlu, bayramları millet olarak hep dostluk ve kardeşlik hisleriyle coşkuyla idrak ettiklerini aktararak, “Millet olarak gösterdiğimiz bu dayanışma ruhumuz, bu birlik ve beraberliğimiz ülke olarak bize büyük bir güç ve irade kazandırıyor. Bu sene bayram sevincimizin içinde hüzün var. 6 Şubat’ta yaşadığımız ve 11 vilayetimizi etkileyen, binlerce canımıza mal olan zelzele felaketinin acısı hala yüreğimizde taze. Millet olarak acıları hafifletmek için el ele verdiğimiz, yaralarımızı süratle sarmaya uğraş gösterdiğimiz bu günlerde bizler Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, tüm imkanlarımızla; istekli ordumuz, gençlik başkanlarımız, gençlik merkezlerimiz, spor tesislerimiz, ve yurtlarımızla depremzedelerimiz başta olmak üzere tüm milletimizin buyruğunda olduk, olmaya devam ediyoruz” dedi.

Kasapoğlu, Türkiye’nin her alanda olduğu üzere gençlik ve spor alanında da çok değerli atılımlar gerçekleştirdiğini vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarla vurguladığı üzere gün birlik günü, gün beraberlik günü ve bu manada el ele verme günüdür. Rabbim, dirlik ve sistemimize, devletimize ve milletimize zeval vermesin. Ülke sathına yayılan dev altyapı yatırımlarıyla tüm branşlarda sporu büyütüyor, bir spor ihtilaline imza atıyor, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın spora erişimini sağlıyor, yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve yetiştirilmesi konusunda seferberlik niteliği taşıyan projeler gerçekleştiriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kasapoğlu, son günlerde sporda memleketler arası alanda peş peşe gelen sportif muvaffakiyetler ve madalyalara da vurgu yaparak, açıklamasını

“İmza attığımız tüm hizmetler, hayata geçirdiğimiz tüm projeler büyük Türk milletinin bugün olduğu üzere gelecekte de iftihar edeceği muvaffakiyetlerin kaynağı olacak. Bu his ve fikirlerle milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Bu hoş bayram günlerinin hayırlara vesile olmasını, bütün insanlığa sıhhat ve iyilik getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum” diyerek tamamladı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)