Bakan Kasapoğlu: Türkiye sporda altyapı ihtilali gerçekleştirdi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Cimnastiğiyle, yüzmesiyle, okçuluğuyla, boksuyla, güreşiyle, halteriyle tepelere koşan bir Türk sporu var, Türk sportmeni var. Her biri bizim gururumuz. Onlarla gurur duyuyoruz ve bu gururu, bu milletimiz 85 milyon hak ediyor. Güçlü tesis altyapısıyla Türkiye tesis ihtilalini gerçekleştirdi. Türkiye altyapı ihtilalini gerçekleştirdi.” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’ndan madalyayla dönen Türk atletleri İzmir’e gelişlerinde havalimanında karşıladı.

Bakan Kasapoğlu, havalimanının VIP çıkışında, Türkiye’nin mesken sahipliğinde Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’ndan dönen Türk atletlerle buluştu.

Sporcuları tebrik edip, elde edilen madalyaların tüm Türkiye’yi gururlandırdığını lisana getiren Bakan Kasapoğlu, “Ben her birini alnından öpüyorum. Her birine gönülden teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Bravo. Artık pek çok branşta olduğu üzere jimnastikte de Türkiye tarih yazıyor. Bir kezlik değil. Artık sürdürülebilir bir muvaffakiyet var.” dedi.

Türk atletlerin çok güçlü olduğunu tabir eden Bakan Kasapoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Artık Avrupa’da tepede daima biz varız. Cimnastik Türkiye’ye yeni bir branş tahminen ancak hamdolsun Ferhat’ı (Arıcan), İbrahim’i (Çolak), Adem’i (Asil), Ahmet’i (Önder), Mehmet Ayberk’iyle (Koşak), kızlarımızla hamd olsun gelen güçlü bir nesil var. Natürel kulübümüzün, hocalarımızın gerçekten her birinin bu manadaki çabaları takdire şayan. Biz devlet olarak her vakit onların yanındayız. Bakanlık olarak, hükümet olarak Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde bu manada sporda destan yazmaya devam edeceğiz. Rekorlar kırıyoruz. Bu rekorları egale edecek yeni şampiyonlar yetişiyor. İşte bayan atletlerimizin bu manada yaşattığı birinciler Avrupa Şampiyonası’nda… Önümüzde 2024 Paris var. Paris’te de inanıyorum ki yeni başarılarla daha üstlere koşacağız.”

“Türkiye sporda altyapı ihtilalini gerçekleştirdi”

Türkiye’nin her bir yanında yeni şampiyonlar yetiştirmeye devam edeceklerini kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Özellikle biliyorsunuz biz diyoruz ki artık yalnızca birkaç branşta değil, pek çok branşta cimnastiğiyle, yüzmesiyle, okçuluğuyla, boksuyla, güreşiyle, halteriyle tepelere koşan bir Türk sporu var, Türk sportmeni var. Her biri bizim gururumuz. Onlarla gurur duyuyoruz ve bu gururu, bu milletimiz 85 milyon hak ediyor. Güçlü tesis altyapısıyla Türkiye tesis ihtilalini gerçekleştirdi. Türkiye altyapı ihtilalini gerçekleştirdi.” sözlerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, başarıda emeği olan teknik takıma, sportmen ailelerine de teşekkür etti.

Türkiye’nin bir öteki gururunun da yerli ve ulusal araba Togg olduğunu hatırlatan Bakan Kasapoğlu, “Şimdi ben onları karşılamaya geldim, onlar bir gururu yaşattı. Öbür bir gurur da bizi bekliyor, onları Togg ile bırakacağım.” açıklamasında bulundu.

Atlama masası aletinde şampiyonada iki kere altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Adem Asil de çok keyifli olduğunu söyleyerek, “Ülkemize bu madalyaları getirmek çok gurur verici bir şey nitekim. Bakanımıza, federasyonumuza, herkese çok teşekkür ederim. Düzgün ki varsınız.” tabirlerini kullandı.

Karşılamaya gelen aileler ve minik sportmenler, ulusal kadro atletlerine çiçek takdim etti.

Konuşmaların akabinde Bakan Kasapoğlu, Adem Asil ve başka atletlerle Togg’a binerek havalimanında ayrıldı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)