Bir TOGG da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e: Anahtar teslimini Bakan Varank yaptı

Yüzyılın projesi Togg artık yollarda. Araca sahip olacak birinci 20 bin kişi kura ile belirli olmuştu. Teslimatlar da başladı. Dün tarihi bir merasimle birinci Togg, birinci başvuruyu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edildi. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptıkları müracaatlar sonucunda Anadolu ve Gemlik modellerine sahip olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birinci Togg ile attığı cins izlenme rekorları kıldı.

İkinci kişi Aliyev oldu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Togg’u Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın akabinde teslim alan ikinci kişi oldu. İlham Aliyev, bugün başşehir Bakü’de düzenlenen merasimle aracını teslim aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın aracın anahtarını Aliyev’e takdim etti.

Şükranlarını iletti

“Togg”un üretimini kutlayan İlham Aliyev, bunun Bakü’ye getirilmesinden duyduğu memnuniyeti lisana getirdi ve bu mevzuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını iletti.

Aliyev, Togg’un ikinci otomobilini Azerbaycan’da bulunmasını dostça ve kardeşçe bağların bir tezahürü olarak kıymetlendirdi.

117 bin kişi başvurdu

Yerli ve ulusal elektrikli araba Togg’un “T10X” modelinin birinci sahipleri yapılan çekilişle geçen hafta muhakkak olmuştu. Araba için ön sipariş veren 177 bin 467 kişi ortasından 20 bin kişinin, yerli arabanın sahibi olduğu açıklanmıştı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)