Google, Uçak Biletleri İçin Paranızı Garanti Altına Alıyor

Google’ın 12 yıldır hizmette bulunan Google Flights uygulaması, kullanıcıların uygun fiyatlı biletler bulmasını kolaylaştırıyordu. Paylaşılan bir blog gönderisinde dev şirketin, uçak biletleri için fiyat garantisi programı başlattığı duyuruldu.

İlk olarak 2011 yılında kullanıma sunulan ve uçak biletlerine odaklanan Google Flights’a yeni gelen bilet fiyat garantisi özelliği, şu an için sadece ABD’de kullanıma sunuluyor. Tıpkı vakitte şimdi test kademesinde olan bu özellik, şu an için yalnızca muhakkak uçuşlar için geçerli.

Uçak biletinin fiyatı düşerse ortadaki fark iade edilecek!

Google, Flights servisi üzerinden hangi uçuşların “fiyat garantisine” sahip olduğunu anlamak çok kolay. Servise girildiğinde programa dahil olan uçuşların üzerinde kalkan formunda bir dolar işareti yer alıyor. Dolar işaretine tıklandığında uçuşun fiyat garantisi kapsamında olduğunu görebilyorsunuz. Peki program nasıl çalışacak?

Google yaptığı açıklamada şu an için “fiyat garantisine” dahil ettiği uçuşların fiyatlarının düşmeyeceğinden emin olduğunu tabir ediyor. Lakin şirket, alınan uçak biletinin fiyatı düşerse, program kapsamında ortadaki fiyat farkının müşterilere iade edileceğini de ekliyor. Google, iadelerin 48 saat içerisinde yapıldığını söylüyor.

Şirketin paylaştığı bilgilere nazaran; bir kullanıcı yıl boyunca azamî 500 dolar fiyat farkı ödemesi geri alabiliyor. Bunun yanında oluşan fiyat farkı 5 doların altındaysa, kullanıcıya rastgele bir ödeme yapılmıyor. Sistemin ABD dışına ne vakit çıkacağı şimdi bilinmiyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)