Nicolas Cage: “Hayranlarım Evvelden Beni Tokatlıyordu”

Kariyerinde 100’den fazla sinemada rol alan 59 yaşındaki Nicolas Cage, kuşkusuz Hollywood’un en büyük aktörlerinden biri. 1981 yılında oyunculuk hayatına başlayan Cage, 42 yıllık mesleğinde biri Oscar olmak üzere onlarca mükafata layık görülmüştü.

Korku ve güldürü tiplerini harmanlayan “Renfield” ile Dracula rolüyle karşımıza çıkmaya hazırlanan Cage, sinemanın basın çeşidinde Entertainment Tonight’a (ET) bir röportaj verdi ve hayranlarıyla yaşadığı değişik bir anıyı anlattı. Cage’e nazaran hayranlar, evvelden havaalanında yanına gelip onu tokatlıyormuş.

Hayranların Cage’i tokatlamasının nedeni Moonstruck sinemasındaki şu tanınan sahne:

Renfield sinemasındaki rol arkadaşı Nicholaus Hault’la birlikte ET’ye konuşan Cage, ikonik rollerine dönüp bakarken en akılda kalan repliklerinden de bahsetti. İşte bu sırada, geçmişte birkaç hayranın havaalanında yanına gelip Moonstruck (Ay Çarpması) sinemasında efsane müzikçi Cher ile birlikte yer aldığı ikonik bir sahneyi tekrar yaratmak için onu tokatladığını söz etti.

Bahsedilen sahneye üstten ulaşabilirsiniz. Sahnede Cage’in Ronny karakteri, Cher tarafından canlandırılan Loretta’ya onu sevdiğini söylüyor. Loretta ise bunun akabinde Türkçe’ye “kendine gel” olarak çevirebilecek “Snap out of it!” diyerek Ronny’i tokatlıyor. 1987 tarihli romantik güldürü cinsindeki sinemanın, Loretta’nın evleneceği adamın kardeşine aşık olmasını anlattığını ekleyelim.

Cage’in anlattığına nazaran de kimi beşerler, bu tanınan sahne nedeniyle havaalanında yanına gelip ona “kendine gel” diyor ve tokat atıyordu. Olay epey şaşırtan ve garip olsa da ünlü aktör, devamında bunu “işin bir parçasıolarak nitelendiriyor.

Cage’in Kont Dracula olarak rol aldığı yeni sineması, 14 Nisan 2023’te vizyona girecek. Chris McKay tarafından yönetilen imal, Dracula’nın hizmetçisi olan; lakin bir akıl hastanesinde tutulan Renfield’ı (Nicholas Hoult) anlatıyor.

Renfield fragmanı

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)